Ana Sayfa

Heykellerimiz Atatürk HeykelleriRölyeflerBüstlerDekoratif HeykellerUygulamalarAnıt Heykeller

Referanslar Atölyem Projelerimiz Video Galeri Hakkımızda İletişim

Rölyef Nedir

Fransızca dilinden türemiş bir kelime olan Rölyef, duvar üzerine yada düz bir zemin üzerine kabartma yapılan bir figür veya bir süslemekle oluşur. Birde, düz zemin üzerindeki çıkıntı anlamına da gelir.

Daha sade bir tanım yapacak olursak; düz zemin üzerinde yapılan yükseltme ya da çökertmelere rölyef denir. İkinci isim olarak kabartma diyenlerde mevcuttur.

Alçak ve yüksek rölyef olmak üzere ikiye ayrılır. Düz Yüzey üzerine yükseltilerek yapılıyorsa yüksek rölyef; zeminden çökertilerek yapılıyorsa alçak rölyef adını alır.

Web sitemizde bulunan Rölyef kategorisinde, daha önce hazırladığımız rölyef çalışmalarına ulaşabilirsiniz. Bu çalışmalar Rölyef Nedir makalesi için en güzel örnek teşkil etmektedir.

Rölyef yapım tekniklerinden kullanılan aletlere kadar merak ettiğiniz konularda sitemizin makaleler sayfasında zaman içerisinde yer verilecektir. Eğer destek almak istiyorsanız iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak Heykeltraşımız Volkan DOĞAN'dan professional bilgi alabilirsiniz.
Futbolcu HeykeliFutbolcu HeykeliRölyef SiparişiRölyef SiparişiBüst YapımıBüst YapımıAtatürk Heykeli MaliyetiAtatürk Heykeli Maliyeti
Ana Sayfa Kimlerle Çalıştık Tüm Çalışmalar Heykel Atölyesi Makale İletişim Gizlilik Sözleşmesi Heykel İmalatı
Çalışma Saatlerimiz : 08:00 ile 22:00 | Bilgi İçin E-Mail: bilgi@doganheykel.com | Telefon : 0535 607 04 77
Rölyef Nedir - heykel yapımı - Copyright 2017 ©