Ana Sayfa

Heykellerimiz Atatürk HeykelleriRölyeflerBüstlerDekoratif HeykellerUygulamalarAnıt Heykeller

Referanslar Atölyem Projelerimiz Video Galeri Hakkımızda İletişim

Heykel Nedir

Farklı maddeler ve materyaller ile herhangi bir canlı ve eşyanın üç boyutlu hazırlanmış şekline Heykel diyoruz. Aslında Heykel ismi genellikle tüm vücudu kapsar. Ayrıca heykellerin çevresi boş olup, bir yere dayanmazlar. Bel seviyesine kadar yarım olan insan heykellerine ise Büst denir. Heykel yapılırken kil, polyester, taş, mermer, maden, ağaç, alçı, çamur, bal mumu, çimento ve benzeri maddeler kullanılır. Sert maddeler oyularak, traşlanarak, yumuşak maddeler ise şekillendirilerek, kalıplara dökülerek meydana getirilir. Lakin eğer kalıp yoksa özel ve uzun bir çalışma ile önce kalıp çıkarılır. Genelde biz tüm çalışmalarımızda önce kalıp hazırlar ve gerçeğe yakın bir benzerlik yakalamaya çalışırız. Bu konuda merak ettiklerinizi iletişim sayfamızdan bizlere sorarak cevap alabilirsiniz.

Heykeli konusuna göre ayırmak mümkündür. Mitolojik Esatiri heykel, timsali allegorik heykel isimleriyle de bilmekteyiz.

Şahsa benzer olarak hazırlananlara Portre heykel denir. Biz bu çalışmaları sadece canlı modelden değil, resim ve fotoğraflardan yada diğer bir heykelden bakarak, kalıp alınarak yapmaktayız.
Barbaros Hayrettin PaşaBarbaros Hayrettin PaşaSelçuklu HeykelleriSelçuklu HeykelleriMustafa Kemal Paşa HeykeliMustafa Kemal Paşa HeykeliGazi Hasan PaşaGazi Hasan Paşa
Ana Sayfa Kimlerle Çalıştık Tüm Çalışmalar Heykel Atölyesi Makale İletişim Gizlilik Sözleşmesi Heykel İmalatı
Çalışma Saatlerimiz : 08:00 ile 22:00 | Bilgi İçin E-Mail: bilgi@doganheykel.com | Telefon : 0535 607 04 77
Heykel Nedir - heykel yapımı - Copyright 2017 ©